Inspirujące książki o sukcesie

22 książki o sukcesie, które Cię wzbogacą (nie tylko finansowo)

Poznaj ponad 22 książki o sukcesie, które wniosą wartość w Twoje życie. Są to biografie ludzi sukcesu, a także książki przez nich pisane czy polecane. Każdy z nas stawia sobie większe lub mniejsze cele, których osiągnięcie jest naszą szansą na sukces.

Warto przyjrzeć się ludziom, którzy przeszli już tę drogę, pokonali przeszkody i stanęli na podium. Nie ma przecież nic bardziej inspirującego niż historia czyjegoś sukcesu! A wskazówki i rady tych, którzy dotarli na szczyt, są szczególnie cenne. Dlatego w tym artykule przedstawię krótko interesujące książki o sukcesie ludzi z różnych dziedzin: od biznesu, aż po sport.

Jakie książki o ludziach sukcesu warto czytać?

Zanim przejdziemy do konkretnych pozycji chciałem jeszcze omówić to, jakie książki o sukcesie polecam Ci czytać. Moim zdaniem jest to dość indywidualna sprawa, bo zależy to od tego, co sam chcesz osiągnąć. Dlatego Twój zestaw książek o ludziach sukcesu powinien być związany z dziedziną Twoich zainteresowań.

Jeżeli interesujesz się nauką, to koniecznie sięgnij po biografię Alberta Einsteina. Natomiast jeżeli ciągnie Cię do sportu, to poczytaj książki o znanych sportowcach. W piłce nożnej może to być biografia Roberta Lewandowskiego, w skokach narciarskich Adama Małysza czy Kamila Stocha, a w bieganiu Jeffa Gallowaya czy Usaina Bolta.

Czytaj książki o sukcesie w Twojej dziedzinie

Zapewne znasz kilka wybitnych postaci z Twojej dziedziny. Jeżeli aktualnie nie dysponujesz ciekawą lekturą, to odnalezienie książki za pomocą wyszukiwarki internetowej zajmie Ci dosłownie kilka minut. Wystarczy wpisać w Google „książka + imię nazwisko”. To naprawdę jest aż tak proste 🙂

Biografie ludzi sukcesu

Idąc dalej zastanów się, w jaki sposób możesz skorzystać z biografii ludzi sukcesu? Moim zdaniem zapoznając się z biografiami, jesteś w stanie ominąć dużą część błędów, jakie mogą popełnić osoby początkujące. Ta reguła działa w każdej dziedzinie życia i choćby dlatego warto czytać biografie ludzi sukcesu. Zwłaszcza te, które dotyczą Twojego obszaru zainteresowań.

Każdy mistrz zaczynał od zera i popełniał wiele błędów. Często trudno zauważyć ich ciężką drogę, bo dostrzegamy ich dopiero, gdy są już wielkimi ludźmi sukcesu. Wszyscy o nich mówią, gdy widzą efekty ich pracy. Efekty natomiast widać dopiero po wielu latach pracy.

Reguła jest taka, że najpierw wybitna postać budowała solidny fundament swojego przyszłego sukcesu, a dopiero później pozostali mają możliwość podziwiać ich wybitne osiągnięcia w sporcie, inwestowaniu czy w biznesie. Przedstawiając to na konkretnych przykładach – Robert Lewandowski całkowicie poświęcił się piłce nożnej już od najmłodszych lat. Warren Buffet inwestował praktycznie przez całe swoje zawodowe życie, a Steve Jobs wziął się za biznes, gdy dopiero wchodził w dorosłe życie!

Biografie ludzi sukcesu

Dodam, że największą zaletą biografii jest ich autentyczność. Czytając biografię człowieka sukcesu, odkrywamy całą drogę jaką on przeszedł. Jego otoczenie, rodzinę, a także opisy wzlotów i upadków. Możemy przeanalizować postępowanie bohatera w różnych sytuacjach i wyciągnąć wnioski. Warto też czytać „między wierszami”. Bo być może nie będzie to jasno zapisane w treści, ale jeżeli bohater biografii całe dnie spędza na przeprowadzeniu eksperymentów, to jest równoznaczne z tym, że nie spędza czasu na graniu na komputerze.

Wzorując się na wybitnych postaciach jesteśmy w stanie układać własną drogę do wielkich osiągnięć. Biografie ludzi sukcesu najczęściej przedstawiają też koszt, jaki musieli ponieść wielcy ludzie za swoje osiągnięcia. Bo przecież poświęcony czas czy wyrzeczenia należy uznać właśnie za koszt. Idąc tym tropem, Ty także możesz zrealizować własne cele i osiągnąć sukces, jeżeli zdecydujesz się ponieść odpowiedni koszt.


Książki o sukcesie w biznesie

Autobiografia Henrego Forda

Na początek chyba najstarsza w całym spisie książka „Moje życie i dzieło” Henrego Forda. Jest to autobiografia, która opowiada o historii jego wielkiego sukcesu.

Ten amerykański przedsiębiorca i inżynier jest znany ludziom na całym świecie. Jego innowacyjne podejście do produkcji samochodów spowodowało wiele zmian. I to nie tylko w przemyśle samochodowym!

Wspomniana autobiografia poza osobistą historią autora zawiera szereg rad i przemyśleń. Sporo z nich dotyczy biznesu, ale znajdzie się także kilka życiowych zasad. Śmiało możesz dopisać ją do listy książek, które każdy powinien przeczytać.

Książki o Stevie Jobsie

Walter Isaacson jest autorem wielu doskonałych biografii znanych ludzi. Szczególnie warto sięgnąć po tą, w którym opisał historię Steve’a Jobsa.

Isaacson stworzył tę interesującą opowieść na podstawie wywiadu z samym założycielem Apple. Rozmawiał też z jego rodziną, znajomymi i współpracownikami. Dzięki temu dokładnie i bardzo ciekawie przedstawił życie pioniera nowych technologii. Całość ma ponad 600 stron, ale naprawdę warto poświęcić jej kilka wieczorów.

Współzałożyciel i prezes Apple Inc. Steve Jobs - niewątpliwe osiągnął wielki sukces w biznesie
Steve Jobs – nieszablonowy przedsiębiorca i świetny mówca.

Kolejnym interesującym tytułem o założycielu Apple jest „Steve Jobs: Sekrety innowacji. Zupełnie inaczej – reguły przełomowego sukcesu” Carmine’a Gallo. W przeciwieństwie do poprzedniej pozycji nie jest to biografia. Autor na podstawie historii z życia Jobsa stworzył… poradnik!

Wiadomo, że najlepszymi książkami o biznesie są te, które zawierają cenne wskazówki pomagające w osiąganiu celów. Z tej dowiesz się m.in. jak rozwinąć zdolność kreatywnego myślenia i jak uporać się z nadmiarem niepotrzebnych informacji. Po prostu zgodnie z filozofią Apple będziesz myślał inaczej!

Książki Bill’a Gates’a

Konkurent Steve’a Jobsa, Bill Gates, również odniósł niesamowity sukces. Zawdzięcza to między innymi otwartemu umysłowi, który wybiega w przyszłość.

W latach 90-tych spisał swoje przemyślenia na temat przyszłości komputerów i Internetu w dziele „Droga ku przyszłości”. Zaskakująco sporo z tych teorii się spełniło. Świadczy to o tym, że Gates naprawdę zna się na rzeczy.

Chcesz przyjrzeć się bliżej jego wizjom rozwoju branży IT? Sprawdzić, które z nich okazały się prawdziwe? Sięgnij koniecznie po ten tytuł.

Bill Gates jako przedsiębiorca ma na koncie godne pochwały dokonania. Jego firma Microsoft jest jedną z najbardziej znanych marek na świecie! W książce „Biznes szybki j@k myśl” dzieli się swoim doświadczeniem. To zbiór refleksji na temat rynku i funkcjonowania firmy. Podpowiada w niej również, jak dzięki technologii poprawić wyniki swojego przedsiębiorstwa. Ciekawa i przydatna lektura!

Biografia Elona Muska

Kolejnym wielkim nazwiskiem, choć do niedawna nieco skrytym w cieniu Jobsa i Gatesa jest Elon Musk – przedsiębiorca i naukowiec. Jest on równie ciekawą i wyjątkową osobistością współczesnego świata biznesu.

Ashlee Vance w biografii przedstawia go jako człowieka z wielkimi marzeniami, talentem i uporem. „Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli i SpaceX” to książka o sukcesie człowieka, który z powodzeniem wykorzystał swoje różnorodne zainteresowania i umiejętności.

Przeczytaj i dowiedz się, jak stał się jedną z najbardziej znanych postaci Doliny Krzemowej.


Książki z dziedziny inwestycji

Książka o Warrenie Buffecie

Biografie milionerów to historie, które rozbudzają wyobraźnię. Zachęcają do podejmowania nowych finansowych wyzwań.

Prawdziwą sławą związaną ze światem wielkich pieniędzy i inwestycji jest Warren Buffett. Jeden z najbogatszych ludzi świata, który dla wielu jest wyrocznią w sprawach ekonomii.

Ekonomista Warren Buffet - książka, biografia inwestora
Warren Buffet – niezwykle wpływowy
i bardzo skromny człowiek.

Robert G. Hagstrom w książce „Na sposób Warrena Buffetta” nie opisuje całego życia tego słynnego inwestora. Koncentruje się na tym, co najważniejsze, czyli analizie metod działania Buffett’a.

Ten bestseller to zbiór podstawowych zasad dla każdego inwestora. Można nazwać go przepisem na finansowy sukces. Nie zawiera dokładnych wskazówek i pojęć związanych z giełdą. Przedstawia podstawowe założenia skutecznych i opłacalnych działań.

Dzięki tej lekturze nauczysz się inwestować jak miliarder!

Poradnik – Sławek Muturi

Kolejna książka pokaże Ci, jak osiągnąć sukces, inwestując w nieruchomości. Jej autorem jest Sławek Muturi – specjalista w zakresie najmu mieszkań. Jeszcze nie zalicza się do grona miliarderów jak Warren Buffett, ale na pewno możemy go włączyć do grupy ludzi sukcesu. Zwłaszcza, że działa na naszym rodzimym rynku.

„Mieszkania na wynajem – moja droga do wolności finansowej” to opis doświadczeń Sławka Muturi związanych z najmem i inwestycjami.

Na podstawie własnych decyzji pokazuje w niej jak mądrze inwestować i jakich działań unikać. Chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami i pomaga uczyć się na błędach, które on sam popełniał. Jest to solidna dawka wiedzy oparta na życiowym doświadczeniu autora.


Biografie sportowców

Książka o Adamie Małyszu

Wśród biografii ludzi sukcesu na pewno powinien znaleźć się życiorys Adama Małysza. Król skoczni wprawdzie skończył już karierę, ale jej fascynujący przebieg zna prawie każdy Polak.

Historia sukcesu opisana w książce „Adam Małysz. Moje życie” z pewnością może być źródłem inspiracji dla nas i młodych sportowców w naszym otoczeniu. W tym wywiadzie rzece z Maciejem Kurzajewskim i Sebastianem Szczęsnym skoczek rozmawia o początkach swojej kariery, rodzinie i życiu prywatnym.

Czytając tę książkę, możesz poznać Adama Małysza nie tylko jako wspaniałego sportowca, ale i dobrego człowieka z zasadami, którego nie zmieniły triumfy i wygrane w wielkich turniejach.

Książka o Robercie Lewandowskim

Kapitana polskiej reprezentacji w piłce nożnej nie trzeba przedstawiać. Mimo że jego kariera ciągle trwa, to już możemy przeczytać kilka jego biografii! „Lewy. Sylwetka piłkarza” autorstwa Natalii Doległo jest jedną z nich.

Piłkarz Robert Lewandowski - książka o jego sportowym sukcesie
Robert Lewandowski – utalentowany zawodnik i idol początkujących piłkarzy.

Opowiada o wielkim talencie i umiejętnościach Roberta. Całość skupia się na przebiegu jego kariery i opisuje poszczególne etapy jego drogi na piłkarski szczyt.

Przeczytasz w niej o tym, co miało wpływ na życie zawodowe najlepszego strzelca reprezentacji i co jest dla niego najważniejsze. Poznasz także opinie innych znanych osobistości piłkarskiego świata na jego temat.

Książka o utalentowanych biegaczach

Ciekawą lekturą dotyczącą sportowców jest również książka Christophera McDougall’a „Urodzeni biegacze. Tajemnicze plemię Tarahumara, bieganie naturalne i wyścig, jakiego świat nie widział”.

Autor opowiada w niej o swojej przygodzie z bieganiem i przedstawia historie zawodników ultramaratonów. Zastanawia się również, kim jest „urodzony biegacz” oraz czy przez chęć zwyciężania i bicia rekordów nie tracimy czegoś ważniejszego.

Uwaga! Bardzo prawdopodobne, że po skończonej lekturze ruszysz na biegowy trening.


Książki o sławach sceny politycznej

Książka o Leszku Balcerowiczu

Wśród biografii sławnych Polaków można znaleźć ciekawe historie osób ze świata współczesnej polityki. Jedną z nich jest książka „Trzeba się bić. Opowieść biograficzna”. Jest to wywiad z profesorem Leszkiem Balcerowiczem przeprowadzony przez Martę Stremecką.

Były minister finansów profesor Leszek Balcerowicz - nasz człowiek sukcesu w polityce
Leszek Balcerowicz – człowiek, który lubi wyzwania.

Choć do dziś profesor jest przez wielu krytykowany, to jednak jego życiorys może być uznany za opowieść o sukcesie. Balcerowicz walczył nie tylko o polską gospodarkę. Całe życie ciężką pracą starał się osiągnąć zamierzone cele. Jakie? Przeczytaj sam. 😉

Wywiad z Robertem Biedroniem

Kolejną osobistością świata polityki, która wzbudza nie mniejsze emocje, jest Robert Biedroń. Były poseł na Sejm i prezydent Słupska zadziwia swoją otwartością i skutecznością w działaniu.

Chcesz odkryć, w czym tkwi fenomen tej postaci polskiej sceny politycznej? Jak sobie radził z wyzwaniami związanymi z jego orientacją seksualną? Dowiedzieć się, jaki jest jego klucz do sukcesu? Sięgnij koniecznie po wywiad Magdaleny Łyczko „Robert Biedroń. Pod Prąd”.

Bardzo mądra rozmowa o pokonywaniu trudności i o tym, że warto walczyć o swoje marzenia i przekonania.


Książki o wielkich naukowcach

Biografia Thomasa Edisona

Pierwszą ważną postacią ze świata nauki, z której życiorysem warto się zapoznać, jest Thomas Edison. Wynalazca i przedsiębiorca, który sprawił, że dziś w każdym domu korzysta się z energii elektrycznej. Mogłeś przeczytać o nim w artykule jemu poświęconym „Biografia Thomas Alva Edison”.

O jego życiu opowiada Anna Sproule w biografii pod tytułem „Thomas Alva Edison. Jak jeden z największych wynalazców wprowadził elektryczność do użytku domowego”.

Autorka opisuje życie Thomasa Edisona, skupiając się szczególnie na jego wynalazkach. Pokazuje ich wpływ na świat. Edison jest przedstawiony jako człowiek, który ciężką pracą osiąga zamierzone cele. Idealny wzór do naśladowania? Ma także swoje słabsze strony – czytaj uważanie.

Książka o Albercie Einsteinie

Wśród biografii sławnych ludzi ze świata nauki na pewno znajdziemy historię Alberta Einsteina. W książce „Wielkie biografie. Einstein” autorka Beata Kaczmarczyk krótko opisuje życie twórcy teorii względności.

Dzięki tej lekturze dowiesz się, jak ze skrzypka stać się fizykiem. Przekonasz się, jak ważna jest wiara w siebie i że warto nie bać się myśleć inaczej.

Książka godna polecenia nie tylko miłośnikom fizyki marzącym o Noblu.

Einstein człowiek sukcesu w nauce
Albert Einstein – laureat nagrody Nobla, naukowiec o nieprzeciętnym umyśle.

Biografia Zbigniewa Religii

W Polsce wśród nazwisk wielkich naukowców jednym z najbardziej znanych jest profesor Zbigniew Religa. Niewątpliwie można go nazwać pionierem kardiochirurgii w naszym kraju. To właśnie on dokonał pierwszego udanego przeszczepu serca w naszym kraju.

Możesz poznać go bliżej, sięgając po książkę „Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga” autorstwa Dariusza Korotki i Judyty Watoły. Przeczytasz w niej przede wszystkim o życiu zawodowym profesora, politycznym epizodzie i nieco o życiu prywatnym. Dowiesz się, jak pracował wybitny lekarz i jego zespół. Odkryjesz, co sprawiło, że osiągnął szczyty kariery.


Książki o postaciach historycznych

Biografia Józefa Piłsudskiego

Każdy ma wpływ na historię. Przede wszystkim własną. Jednak byli wśród nas tacy, którzy odmieniali losy całego narodu. Do tej grupy ludzi możemy zaliczyć marszałka Józefa Piłsudskiego.

Marszałek Józef Piłsudski - biografia postaci historycznej
Józef Piłsudski – przywódca, który konsekwentnie dążył do celu.

Jego historię sukcesów i porażek świetnie opisał znany historyk Janusz Cisek w książce „Piłsudski”. Jest to opowieść o życiu tego wybitnego dowódcy połączona z albumem.

Autor uwzględnił realia życia Piłsudskiego oraz opinie i poglądy innych na jego na temat. Dzięki temu stworzył ciekawą powieść o jednym z największych polskich przywódców.

Warto przeczytać, by lepiej poznać sylwetkę marszałka i przyjrzeć się bliżej historii naszego kraju.

Książka Stanisława Sosabowskiego

Generał Stanisław Sosabowski jest postacią zapomnianą. Tak jak Piłsudski walczył o niepodległość. W czasie II Wojny Światowej założył i dowodził jednostką spadochroniarzy. Później został zdegradowany i niewielu pamięta o jego zasługach, a szkoda.

Swoją historię opisał w autobiografii pod tytułem „Droga wiodła ugorem”. Opowiada w niej o swoim życiu i dzieli się swoimi przemyśleniami. Jego zmagania z trudnościami i wytrwałość są imponujące! Jeśli szukasz motywującej książki, to ta lektura jest nią z pewnością.

A jeśli zainteresowała Cię historia polskich spadochroniarzy – sięgnij po tytuł “Najkrótszą drogą”. To kolejna pozycja autorstwa generała, w której opisuje działania swojej jednostki.


Książki z duchowymi inspiracjami

Dzieła Jana Pawła II

Sukces można odnieść na wielu płaszczyznach i w różnych dziedzinach. Trudno jednak mówić o karierze w przypadku papieża. Mimo to Jana Pawła II z całą pewnością można traktować jako autorytet i osobę godną naśladowania.

Papież Jan Paweł II, Karol Wojtyła - biografie, książki
Jan Paweł II – człowiek, który z powodzeniem prowadził Kościół przez ponad 25 lat.

Życiorys Karola Wojtyły to niezwykle ciekawa historia. Wielu mierzyło się już z jej przedstawieniem, więc książek biograficznych o nim jest mnóstwo. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Poza zapoznaniem się z życiorysem Jana Pawła II warto również sięgnąć po jego nauczanie (np. encyklikę „Laborem exceres” traktującą o ludzkiej pracy). Wielu korzysta z przemyśleń i wskazań papieża, opierając na nich funkcjonowanie własnego biznesu. I to z dużym powodzeniem!

Dodam, że osobiście zawsze mam ciarki na plecach, gdy Karol Wojtyła wygłaszał jedną z swoich najsłynniejszych mów – podając się za syna polskiej ziemi i zarazem jako Jana Pawła II – cytuję:

Niech zstąpi Duch Twój!
Niech zstąpi Duch Twój!
I odnowi oblicze ziemi.
Tej Ziemi!

Mogę sobie tylko wyobrażać jakie przerażenie musiały wzbudzić te słowa wśród okupujących nas wtedy komunistów.

Książki duchowo-motywacyjne

Szukasz lektury o duchowości lub motywacji? Wciąż zastanawiasz się, jaką książkę warto przeczytać? „50 duchowych klasyków. 50 książek, które zmieniły nasz sposób myślenia” Toma Butler’a-Bowdon’a na pewno pomoże Ci w wyborze odpowiedniej lektury. Autor zebrał w niej krótkie biografie i książki sławnych ludzi z dziedziny duchowości. Prezentuje życiorysy i największe dzieła znanych przywódców religijnych, filozofów, świętych…

Samodyscyplina jest bardzo ważna. W „50 duchowych klasykach” znajdziesz sporo opisów książek o samorozwoju i dyscyplinie. Ich autorzy pokazują bardzo różne spojrzenia na świat i rozwój osobisty. Dzięki temu możesz z bogactwa wiedzy wybrać to, co interesuje Cię najbardziej. I nie stracisz czasu na czytanie mnóstwa książek, które nie spełnią Twoich oczekiwań!


Książki o kobietach sukcesu (od kobiet sukcesu)

Książka Julii Cameron – poradnik dla początkujących twórców

Być może czujesz powołanie do twórczego życia. Chcesz śpiewać, tańczyć, malować czy pisać. Julia Cameron w swojej bestsellerowej książce pt. „Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę” zdradza szczegóły odnośnie tego, jakich technik i narzędzi użyć, aby wyzwolić swoją kreatywność. Dzięki niej zrealizujesz swoje twórcze plany i być może nawet spełnisz marzenia. Książka ta, to swego rodzaju 12 tygodniowy kurs, który pozwoli Ci rozpocząć drogę do artystycznej wielkości. Kiedy zaczynasz podróż?

Książki o kobietach sukcesu - polecane i pisane przez nie

Książka Katarzyny Bondy o nauce pisania

Z naszego polskiego podwórka jest książka „Maszyna do pisania, kurs kreatywnego pisania” Katarzyny Bondy. Jest to wartościowa pozycja nie tylko dla przyszłych powieściopisarzy, ale dla wszystkich, których praca łączy się z tworzeniem tekstów. Autora przekazuje liczne wskazówki odnośnie tego jak pisać angażujące materiały. W książce opisuje zarówno wskazówki odnośnie opowieści, bohatera, miejsca czy fabuły. Daje też wskazówki techniczne odnośnie samego podejścia do pisania, a także dotyczące poprawek i wydania książki.

Sam sporo wyciągnąłem z tej książki i często do niej wracam. Traktuje ją jako pewnego rodzaju podręcznik do nauki pisania ciekawych treści. Oznaczyłem sobie kolorowymi kartkami te fragmenty, które dotyczą tworzenia treści na moje potrzeby i cyklicznie korzystam z nich przy tworzeniu nowych artykułów.


Książki ludzi sukcesu

Na książki ludzi sukcesu składa się moim zdaniem kilka możliwości. Zacznę ten wątek od tego, że ktoś kto osiągnął duży sukces w jakiejś dziedzinie, najczęściej poświęca lata na zdobycie wiedzy z tego zakresu. Przykładem może być Sławek Muturi, który napisał na podstawie własnych doświadczeń inwestycyjnych poradnik. Jak już pisałem, jest to bardzo wartościowa lektura dla osób, które chcą zacząć inwestować w nieruchomości na wynajem. Jednocześnie jest to dosłownie książka człowieka sukcesu, który zbudował imperium wynajmując setki, jeśli nie tysiące mieszkań 🙂

Warto wspomnieć o tym, że wielcy ludzie chętnie dzielą się swoimi przeżyciami i sami często piszą książki. W tym artykule było kilka takich książek ludzi sukcesu. Przykładem może być choćby Autobiografia Henergo Froda, w której autor spisał swoje przeżycia związane z tworzeniem rewolucyjnego koncernu samochodowego.

książki ludzi sukcesu - pisane i polecane
Ludzie sukcesu z reguły czytają dużo książek. Czy to przyczynia się do ich sukcesów?

Jeśli wielka osobowość nie napisze własnej książki, to na pewno ma do polecenia sporo ciekawych lektur. Przykładem mogą być polecane przez Warrena Buffeta książki – „Przygody przedsiębiorców (Business Adventures) Johna Brooksa” czy „Inteligentny inwestor” jego mentora Benjamina Grahama. Czyli wychodzi na to, że książki ludzi sukcesu to zarówno te przez nich pisanie, jak i takie, które ludzie sukcesu sami czytają.


Książka o sukcesie w relacjach

Na koniec jeszcze jedna ciekawa pozycja, która może być zachętą do pracy nad sobą. Choć nie jest to historia znanego człowieka, to świetnie wpisuje się w temat osiągania sukcesu.

Za wielkimi zmianami stoją wielcy ludzie. To oni pociągali innych do działania. Dobrymi przykładami takich osób są wspomniany wyżej profesor Religa, czy Balcerowicz. Dlatego ostatnią propozycją w tym zestawieniu jest książka „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dale’a Carnegie’a. Jest to poradnik, który pomoże Ci odnieść sukces w relacjach międzyludzkich. W jaki sposób?

Dzięki tej lekturze nauczysz się budować więzi z innymi i prowadzić wartościowe rozmowy. Dowiesz się, co jest ważne w kontaktach z drugim człowiekiem. Bardzo przydatne w biznesie i w życiu codziennym!


Podsumowanie

Prawdziwe przykłady ludzi sukcesu są bardzo motywujące, a jednocześnie inspirujące. Dlatego książki o sukcesie innych mogą być dobrą pomocą w osiągnięciu naszego celu i zachętą do dalszego działania.

Takich inspirujących historii jest znacznie więcej, niż zebranych w tym artykule, ale od czegoś trzeba zacząć. 😉 Zachęcam, by sięgnąć po choć jedną z nich. Możesz zacząć od razu od biografii Henerego Forda czy Thomasa Edisona.

A może Ty czytałeś ostatnio ciekawą biografię lub książkę, która była motywacją w Twojej drodze po sukces? Podziel się tytułem w komentarzu – dobrych inspiracji nigdy dosyć!

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach, wartościowe materiały i oferty specjalne prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:

Komentarze “22 książki o sukcesie, które Cię wzbogacą (nie tylko finansowo)

  • Książki Roberta Kiyosaki, biografie Elona Maska, Donalda Trumpa.
    Z polskiego podwórka polecam Wewnętrzny kompas w biznesie, a jeśli interesują Cię nieruchomości to książka pod tytułem Imperium Nieruchomości autora Dariusz Kania

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>