3 błędy - nigdy nie będziesz niezależny finansowo

3 błędy, które powodują że nigdy nie będziesz finansowo niezależny

   Od kilku lat śledzę sylwetki najbogatszych ludzi na świecie. Zapoznaje się z biografiami, czytam artykuły i korzystam z każdej okazji, aby skonsultować się z nimi osobiście. Na bazie tych doświadczeń wyjaśnię ci w tym i kolejnym artykule jak możesz zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie niezależności finansowej. Odpowiem takżę na pytanie dlaczego 90% bogactw na świecie znajduje się w rękach 10% ludzi, czyli najprawdopodobniej nie twoich.
 
   Przyjrzyjmy się krążącym w społeczeństwie opiniom, które dotyczą pieniędzy. Jest ich całkiem sporo, a niestety są one często powtarzane i przyjmowane w ciemno. Najwyższy czas zweryfikować przynajmniej najważniejsze z nich.
W pierwszej kolejności zastanówmy się, czy majątek faktycznie można jedynie odziedziczyć, wygrać lub ukraść. Ludzie, którzy nieoczekiwanie otrzymują wielkie kwoty pieniędzy, są nieprzygotowani na zarządzanie dużymi pieniędzmi i padają ofiarą swojego szczęścia (wyjaśnienie tego zjawiska jest w jednym z poprzednich artykułów). Podobnie jest w przypadku kradzieży, jednak oczywiście tutaj powstają jeszcze następstwa prawne i moralne. W związku z tymi ostatnimi wyjątkowo mocno nie polecam tego ostatniego:)
Wniosek z tego jest prosty – nie będziesz bogaty, jeżeli dalej będziesz słuchał opinii nieodpowiednich ludzi, czyli 90% ludzi, którzy posiadają do podziału tylko 10% bogactw.
 
   Kolejna opinia jest taka, że aby się dorobić, trzeba ciężko pracować. W tych przypadkach sprawa jest nieco trudniejsza, gdyż są to półprawdy. Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatszymi osobami na świecie byliby ludzie, którzy pracują po 12 godzin, na kilku etatach i tak dalej. Takie działanie może doprowadzić do większej zasobności portfela, choć powiedzmy sobie szczerze, że jednak szybciej przybliży do zawału serca.
Podsumowując – nie będziesz bogaty, jeżeli będziesz pracował ciężko. Musisz nauczyć się pracować mądrze i efektywnie. Zgodnie z zasadą pareto 20% twoich działań daje 80% wyników. Skup się na tych 20%!
 
   Ostatnią sprawą, jaką chcę omówić, to konieczność spełnienia pewnych warunków, takich jak: potrzeba bycia wykształconym, posiadanie sekretnej wiedzy, posiadanie ogromu szczęścia np. trafienie w produkt, dysponowanie górą pieniędzy na start, potrzeba czasu na odpoczynek, zaczynanie od jutra itp. To są tylko wymówki, które pozwalają się nam usprawiedliwiać. Musisz umieć zadbać o swoją motywację. Większość ludzi bogatych zaczynała bez niczego i wszystkiego dorobiła się sama, bardzo często nie mając nawet wykształcenia. Dodatkowo to wytrwałość spowodowała, że się nie poddali, gdyż bardzo często dopiero któraś z kolei próba wzbogacenia się udaje. W międzyczasie mogą zdarzać się np. bankructwa. Dobrym przykładem będzie tutaj Donald Trump, który będąc już bogatym człowiekiem, nagle stracił majątek. Jednak nie poddał się i odbudował fortunę z nawiązką.
Nigdy się nie wzbogacisz, jeżeli będziesz ulegał swoim wymówkom. Dowiedz się, jak się motywować. Opanuj sztukę skutecznej motywacji już teraz! Jutro będzie za późno.
 
   Na koniec dodam, że budowanie majątku to długi proces, na który wpływa bardzo wiele czynników. Jeżeli jednak zrobisz to umiejętnie, może to być wspaniała lekcja życia i świetna przygoda. Warto chociaż spróbować wziąć w niej udział, niż żałować,że nigdy nie miało się odwagi działać nieszablonowo.
 
   Zapraszam cię także już teraz do następnego artykułu. Napiszę w nim o wyjątkowej osobie, która nie tylko potrafiła zbudować niewiarygodne bogactwo, dzięki trzymaniu się swoich zasad i przedsiębiorczości, ale także istotnie przysłużyła się dla dobra innych.
 

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach, wartościowe materiały i oferty specjalne prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>