Blog biznesowy - start

Blog biznesowy – poznaj 5 poruszanych tematów

Zapraszam Cię na mój blog biznesowy – „Pomysły na biznes”. Nazwa dobrze zdradza główną tematykę, gdyż będę pisał o tym jak:

  • szukać dobrych pomysłów na biznes;
  • weryfikować pomysły biznesowe (chcesz przecież realizować tylko te trafione);
  • rozwijać biznes i go skalować;
  • realizować zyski;
  • sensownie wyjść z biznesu.

Doświadczony przedsiębiorca to znacznie więcej niż firma. Często mówi się, że biznes to TY (z wszelkimi tego plusami i minusami). Dlatego na blogu poza biznesem będę też poruszał tematy związane z rozwojem osobistym, samorealizacją, a także związane z finansami, inwestowaniem i równowagą pomiędzy życiem prywatnym, a pracą.

Jeżeli uważasz, że jeszcze jakaś tematyka z zakresu biznesu i rozwoju jest warta uwagi, to proszę o Twoją sugestię w komentarzu pod postem. Na pewno rozważę czy dana propozycja pasuje na blog biznesowy.

blog biznesowy - startuje jak rakieta
Taki start bloga to byłoby coś!

Zależy mi na dobrej i pozytywnej komunikacji dlatego będę zwracał się do Ciebie bezpośrednio na TY oraz dodawał trochę swojego stylu. Może to przybierać formę humorystycznych wtrąceń czy porównań (czytaj sucharów) jaki i dziwnych sformułowań czy skrótów myślowych (będę się z nich tłumaczył w komentarzach oraz poprawiał je w miarę możliwości).

Dopóki pisanie postów nie wejdzie w moją codzienną rutynę to początkowa regularność publikacji może być zobrazowana przez poniższe zdjęcie, ale obiecuję, że jak się rozkręcę to z czasem będzie lepiej 🙂

powolny start bloga biznesowego?
Ważne że próbuje 😛

Dlaczego blog biznesowy?

Prowadzę własną firmę od 2013 roku. W tym czasie 3 razy zmieniałem profil swojego głównego biznesu. Odchodzili ode mnie pracownicy i też sam musiałem zwalniać. Rozpoczynałem kolejne podejścia do projektów i próbowałem nowych pomysłów.

Aktualnie skupiam się na startupach i biznesach online – dlatego pomysł, aby zacząć prowadzić blog biznesowy. Wiedzą z tego zakresu będę się głównie dzielił na blogu. Podjąłem się na przestrzeni około 5lat realizacji kilku startupów online, które też chcę omówić w formie case study. Praktyka dużo mnie nauczyła, ale wiem, że teoria też dużo daje.

Uwielbiam się edukować w tematyce szeroko pojętego biznesu, startupów i rozwoju osobistego. Co roku biorę udział w licznych szkoleniach (średnio 20-30 rocznie) i uwielbiam codziennie czytać książki. Do tego można doliczyć audiobooki, magazyny, webinary …

Wiedza teoretyczna i przygotowanie pomagają zaoszczędzić czas, który zmarnowalibyśmy na próby zrobienia czegoś w ciemno. Uważam, że warto przed rozpoczęciem działania zapoznać się z dostępną wiedzą w danej dziedzinie. Oszczędzisz przez to czas i osiągniesz lepsze rezultaty.

Dlatego proszę pamiętaj, że zdobywanie wiedzy połączone z działaniem daje najlepsze rezultaty.

Lubię się rozwijać i chcę robić to dalej. Podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i uwagami, może w jakiś sposób Cię zainspiruję lub uchronię przed błędami, które ja sam popełniłem.

Zapraszam Cię do wspólnej biznesowej podróży w ramach bloga. Czekam na komentarze i uwagi. Wymieniajmy się doświadczeniami i wspierajmy się w rozwoju. Będzie to korzystne dla nas i dla naszych przedsięwzięć biznesowych.

Nie trafisz na nowe możliwości, jeśli wciąż będziesz czekał na jakieś gwarancję,
zamiast uwierzyć i podjąć działanie.


Brian Tracy

Biorąc pod uwagę powyższy cytat zachęcam Cię do subskrypcji mojego bloga biznesowego. Będzie mi bardzo miło, jeżeli udostępnisz go znajomym – dziękuję.

  • Jeżeli chcesz poznać mnie lepiej to zachęcam Cię do odwiedzenia zakładki „O mnie„. Rozpisuje się tam dokładniej o tym kim jestem i czym się zajmuję.
  • Jeżeli potrzebujesz mojej pomocy to zapraszam Cię na konsultacje.

W nagrodę, że dotarłeś do końca suchar o biznesie na ten pandemiczny czas 😀

Dowcip - blog biznesowy

Biznesmen rozmawia ze biznesmenem:

  • No i jak tam interes?
  • Kiepsko, przestali kupować nawet ci co nie płacili…

Dziękuję Ci za to, że tutaj ze mną jesteś i obiecuje, że będę się przykładał do prowadzenia bloga w myśl jakość jest ważniejsza niż ilość.

Z góry też dziękuje za wszelką pomoc i zgłaszanie błędów. Obiecuje, że zapoznam się z każdym komentarzem jaki pojawi się na blogu! 🙂

Liczę też na Twoje sugestie, które na pewno przełożą się na większą wartość merytoryczną bloga o biznesie – zapraszam do komentowania.

Pozdrawiam serdecznie – Piotr Łabno

blog biznesowy - podpis autora

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach, wartościowe materiały i oferty specjalne prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>