Zdobywanie wiedzy to inwestycja

Dlaczego warto inwestować w siebie i wiedzę

Wykonywanie określonych czynności daje nam określone rezultaty, co więcej niemal za każdym razem wiemy, czego możemy się spodziewać. Każdego dnia uczymy się, pracujemy, bawimy, odpoczywamy. Wykorzystujemy czas mniej lub bardziej efektywnie. Najczęściej w ogóle nie myślimy o przyszłości, dobrobycie, szacunku jakim jesteśmy darzeni. Życie rzuca nas to tu, to tam. Nigdy nie wiemy, co może się nam przytrafić. Jak w ten sposób znaleźć motywacje na robienie czegoś więcej, gdy nasze życie to ciągły cykl niespodzianek, a najgorsze jest to że najczęściej tych złych…

Pewną definicją szaleństwa jest robienie czegoś w kółko, za każdym razem spodziewając się innych rezultatów. Takim stwierdzeniem posługiwał się Albert Einstein.

Dość tego! Nadszedł czas, aby wziąć życie w swoje ręce. Dostać to, czego naprawdę chcemy, a nie tego co daje nam ślepy los. Zauważmy że:

  • Dobra kondycja jest kwestią kilkudziesięciu dni pracy
  • Wymarzona kobieta (lub mężczyzna) najczęściej czeka na nas tuż za rogiem, tylko musimy pozwolić się jej poznać (lub jemu)
  • Dobra materialne są na wyciągnięcie ręki, wystarczy po nie sięgnąć!
  • Życie naszych marzeń może zaistnieć, wystarczy że wyciągniemy je z naszej główny.

Dlaczego więc większość z nas tak rzadko sięga po to czego chce ?!

Zastanowimy się nad tym za chwilę. Najpierw musimy się zatrzymać i zadać sobie pewne pytania. Najlepiej zadawać je sobie co jakiś czas przy każdej wykonywanej czynności:

  • Dlaczego to robię?
  • Gdzie mnie to doprowadzi?
  • Co chcę w życiu osiągnąć i czy to, co aktualnie wykonuję, zbliża mnie do tego celu?
Nie możemy liczyć na to, iż robiąc to, co dotychczas, osiągniemy coś innego, niż do tej pory. Właśnie o tym mówił Einstein. Jest to także zgodne z prawem przyczyny i skutku, które mówi że każdej czynności dopisany jest określony skutek. Jeżeli zasiejesz to zbierzesz. Gdy rozpoczniesz podróż do sukcesu to tam dojdziesz. Ucząc się dobrego inwestowania zbudujesz wielki majątek. To naturalne prawo towarzyszące ludzkości od zawsze. Najlepsze jest to że gdy rozpoczniemy naszą podróż to nauczymy się jednocześnie motywować. Niestety większość ludzi tak nie postępuje. Całe szczęście ty czytając ten artykuł, nie jesteś ignorantem. Rozpocząłeś pewne działanie i skutkiem jest wiedza, która odpowiedni wzbogacana doprowadzi cię do twoich celów. Musisz wiedzieć, że życie i świat rządzą się swoimi prawami. Dobrą wiadomością jest to, że możesz te prawa poznać i opanować sztukę manewrowania nimi na swoją korzyść. Jeżeli chcemy osiągnąć coś, czego nigdy nie osiągnęliśmy, musimy zrobić coś, czego jeszcze nigdy nie robiliśmy, podjąć się wysiłku jakiego nie podejmowaliśmy, stać się człowiekiem, jakim nigdy nie byliśmy.

Zasadnicze pytanie brzmi, czy naprawdę chcesz podjąć się wyzwań, które doprowadzą Cię do spełnienia marzeń? Czy jesteś dostatecznie zdeterminowany, aby pokonując kolejne bariery na swojej drodze, cały czas zbliżać się do kolejnych swoich celów? Czy chcesz być człowiekiem, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych? Kimś, kogo każdy chce znać i naśladować? Czy chcesz poznać zasady, jakie rządzą wszechświatem i operować nimi na swoją korzyść? Czy chcesz zostać prawdziwym człowiekiem sukcesu? Jeżeli zastanawiasz się w co inwestować to koniecznie musisz najpierw zainwestować w swoją wiedzę, a odpowiedź przyjdzie sama z czasem.

Jeżeli tak, to podejmij się najważniejszego wyzwania w swoim życiu i od razu zacznij działać, a jutro… powtórz tę czynność!

Obiecaj sobie, że codziennie będziesz nad sobą pracował i wzbogacał swoją wiedzę o kolejne elementy, mające doprowadzić Cię do zamierzonych celów! Codziennie czytaj książkę, która wzbogaci twoją osobę. Dowiedz się jak zostać bogatym. Poczytaj o tym jak zrobili to inni i naśladuj ich na swój sposób. Wykonuj czynności, które zbliżą cię do mety spełnienia i niezmierzonego szczęścia. Mogę Ci zagwarantować, iż czytając treści zawarte na tej stronie oraz praktykując znajdujące się techniki w ciągu miesiąca możesz zmienić swoje życie na lepsze. W kwartał będziesz już naprawdę czuł się dużo lepszym człowiekiem, a inni zaczną to zauważać. Po roku będziesz dokładnie wiedział, czego chcesz od życia i jak do tego dojdziesz. W następnych latach zostaje już tylko sława, uznanie, bogactwo. Oczywiście z drugiej strony możesz teraz uznać, że pisząc to po prostu wciskam ci kit. Odpowiedz sobie w takim razie na dwa pytania:

  1. Co robię do tej pory i jakie rezultaty osiągam?
  2. Czy naprawdę zaszkodzi mi poświęcić codziennie trochę czasu przez najbliższy miesiąc, aby chociaż spróbować i znacznie poprawić jakość swojego życia?

Jedno jest pewne – jeżeli nie spróbujesz, to na pewno się nie uda. Ja zajmuje się tym na co dzień i jestem przekonany że masz w sobie potencjał. Nie wszedłbyś na tę stronę w innym przypadku. Zdajesz sobie sprawę że można zostać spełnionym człowiekiem sukcesu, ale nie bez odpowiedniego nakładu pracy. Postaram ci się podpowiedzieć, jak można sprawić, aby praca ta była nie tylko efektywna, ale także by sprawiała przyjemność.

Zanim będziesz atletą grającym na kilku instrumentach, mającym wspaniałą rodzinę, willę z basenem oraz zaparkowaną limuzynę w garażu, trzeba się niestety mocno napracować… cytując Roberta Kiyosaki’ego – „należy najpierw odrobić zadanie domowe”…

Czy faktycznie niestety? Wcześniejsza metafora oddaje sedno sprawy odnośnie konieczności wykonania pewnej pracy, zanim będziemy mogli cieszyć się jej efektami. Myślę jednak, że po pokonaniu pierwszych trudności, gdy już znajdziesz się na swojej drodze do sukcesu, zgodzisz się z moimi słowami. Chodzi mi o to, iż wcale nie jest to tak trudne, jak się na początku wydaje. Reguły sukcesu są proste i jasne. Musisz je jedynie poznać i postępować według nich.

Wykonałeś już najważniejszy krok – poświęciłeś czas na ten artykuł. Cieszę się, że mogę być jednym z pośredników pomiędzy tobą, a twoim sukcesem. Przejdźmy zatem do wykonania kolejnych kroków. Zapoznaj się z kolejnymi artykułami dostępnymi na stronie. Następnie poczytaj podstawowe artykuły. Także wśród naszych produktów możesz znaleźć wiele wartościowych materiałów.

Koniec artykułu, czy było ciężko? A co jeśli powiem ci, że właśnie pokonujesz jeden z najtrudniejszych etapów? Gratulacje, właśnie rozpocząłeś swoją drogę do sukcesu! Krocz ją regularnie, a szybko przekonasz się że świat należy do ludzi takich jak ty.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach, wartościowe materiały i oferty specjalne prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>