Dobre wrogiem lepszego w osiąganiu celów

Prawdziwą plagą XXI wieku jest to, że bardzo często zadowalamy się byciem przeciętnymi. Nie chcemy być najlepsi, tylko zadowala nas bycie jednymi z tłumu. Nie chcę przez to powiedzieć że mamy we wszystkim ze sobą rywalizować, ale dlaczego wręcz nie chcemy i boimy się wychodzić przed szereg. Znacznie wygodniej jest przecież być pomiędzy innymi – przeciętnymi ludźmi. Czy na pewno jest to idealne wyjście? Dużo słyszy się o tym że brakuje przykładów do naśladowania, ale skąd je mamy brać? Swój własny rozwój można dopasować do swoich potrzeb i możliwości. Dzięki samodoskonaleniu nie tylko znajdziemy odpowiedź na to pytanie. Być może znajdziemy je bardzo blisko – w nas samych.

Bycie przeciętnym dla kogoś, kto chce po prostu wegetować podczas swojego życia może być trafnym wyborem. Nie będę się jednak na tym skupiał. Skoro czytasz ten artykuł to znaczy że od życia oczekujesz czegoś więcej. Właśnie to jest wspaniałe! Jesteś doskonałym kandydatem na nowego bohatera w swoim otoczeniu. Pozostaje ci jedynie na to przystać i rozpocząć dowiadywać się jak wejść na twoją drogę do sukcesu. Powiedz stop rozprzestrzenianiu się plagi przeciętności! Postanów, że od teraz będziesz dążył do tego, aby znaleźć się w co najmniej w dziesięciu procentach najlepszych. Nie ważne w jakiej dziedzinie. Sam przecież wiesz co cię interesuje, więc sukcesywnie staraj się zbliżać do grona najlepszych. Nie chcę przez to powiedzieć, że jeżeli nie zostaniesz co najmniej dziesiątym najlepszym sportowcem w Polsce, to poniesiesz porażkę. Porównywanie do innych nie powinno być tutaj wyznacznikiem. Chodzi o to, żebyś podjął walkę ze samym sobą, a znalezienie się na pierwszym miejscu było możliwym dodatkiem. Choćby cały świat stał przeciwko tobie, nie poddasz się. Zawsze będziesz starał się być lepszą wersją siebie, a twoje wyniki będą z roku na rok lepsze. Nie musi to być poprawa o trzysta procent. Wystarczy że poprawisz się o dwadzieścia procent w ciągu roku.

Przez dziesięć lat osiągniesz wyniki dwustu procent! Przez pięćdziesiąt lat poprawisz się o tysiąc procent (1000%)! Jeżeli osiągniesz taki poziom podejścia do życia, gwarantuję ci, że z czasem twoje życie stanie się pasmem sukcesów. Wtedy na pewno wszyscy ludzie wokół ciebie będą nazywali cię dobrym człowiekiem i wręcz ich bohaterem. Czy nie jest to wspaniały cel?

  • Dlaczego tak rzadko słyszymy wspaniałe idee?
  • Dlaczego tylko od czasu do czasu widzimy wielkie dokonania ludzkości?
  • Dlaczego jesteśmy otoczeni dobrymi ludźmi, a nie wspaniałymi?
  • Dlaczego mamy tylko przeciętne życie?
  • Dlaczego codziennie nie jesteśmy świadkami niecodziennych przedsięwzięć?

Warto zauważyć, że „dobre jest wrogiem lepszego”. Dobre życie to przeciętne życie. Dlaczego ludzie chcą mieć tylko tyle, aby przeżyć? Przecież wszyscy chcą kochać księżniczki i mieszkać w zamku? Jeździć super samochodem i odpoczywać w ciepłych krajach? Co stoi na przeszkodzie, abyś mógł mieć nieprzeciętne życie?

Nic nie stoi na przeszkodzie temu, abyś żył życiem swoich marzeń. Zdecydowana większość milionerów sama zapracowała na swój dostatek. Oni nie chcieli żyć jak przeciętni ludzie, nie chcieli wiązać się z pierwszą lepszą osobą. Jeżeli będziesz oczekiwał od życia więcej oraz podejmował działania, aby dostawać więcej to tak się stanie. Otrzymasz wszystko czego chcesz oraz znacznie więcej. Na tym portalu poświęconym tematyce rozwoju osobistego znajdziesz wystarczająco dużo materiałów, abyś mógł szybko rozpocząć podróż do swoich marzeń. Wystarczy że rozpoczniesz tę podróż i wytrwasz na tej drodze, a reszta jest już tylko kwestią czasu. Stań się razem z nami jednym z wspaniałych ludzi sukcesu.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach, wartościowe materiały i oferty specjalne prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>