Zmiany - start drogi do sukcesu

Dobry start na drodze do sukcesu

Nowy rok jest najlepszym momentem by rozpocząć nowy etap swojego życia. Etap od którego już nigdy więcej nie będziesz musiał niczego żałować w swoim życiu oraz niczego już nie będzie ci brakować. Najwyższy czas na pozytywny zmiany. W tym momencie chciałbym, żebyś zastanowił się nad tym, co osiągnąłeś w latach poprzednich, a ja powiem Ci, jak powielić to wszystko. Być może uda Ci się tego dokonać nawet w ciągu ułamka nowego roku. Z doświadczenia wiem, że jest to możliwe. Po pierwsze weź kartkę i długopis:
  • Wypisz wszystko, co osiągnąłeś w życiu do tej pory. Wszystko z czego jesteś dumny, co pomaga ci w życiu, co jest użyteczne.
Wypisałeś? Jeżeli nie, to wróć do wypisywania, a do czytania, gdy już to zrobisz. Bez praktycznego działania nie osiągniesz poprawy. Gdy masz już wszystko wypisane zastanów się teraz, co byś chciał w życiu osiągnąć. Jakie są twoje marzenia? Co chciałbyś osiągnąć za rok, dwa, za pięć i za piętnaście lat? Główne cele, które chcesz osiągnąć w ciągu całego swojego życia!
  • Zrób listę twoich celów na najbliższe lata i opraw ją w złotą ramkę (metaforycznie), a następnie powieś sobie nad łóżkiem (tutaj już dosłownie) i czytaj tę listę codziennie rano po przebudzeniu oraz wieczorem przed pójściem spać.
  • Pamiętaj – droga do sukcesu dla każdego może oznaczać coś innego, wskazywać inny kierunek i inny poziom osiągnięć. Zdefiniuj konkretnie co dla ciebie będzie oznaczało osiągnie sukcesu i skup się na tym. Określ dokładnie np. jaka będzie osoba z która chcesz spędzić życie, jakiej marki będzie twój nowy samochód, gdzie będzie leżał twój wymarzony dom.
Dzięki takiemu działaniu będziesz dokładnie wiedział, co chcesz osiągnąć w najbliższym roku czy nawet w ciągu swojego życia. Bez tej wiedzy nigdy tego nie osiągniesz. Bo jak masz przecież dojść do celu lub skąd będziesz wiedział, że go osiągnąłeś, gdy nawet nie wiesz, co nim jest?Gdy już będziesz wiedział, czego chcesz, warto dodać jeszcze jeden składnik, który ciągnie to wszystko do przodu – działanie. Na początku może być ciężko zmuszać się do pracy. Jak się motywować oraz jak sprawić, by dążenie do sukcesu było tylko przyjemnością, znajdziesz w innych miejscach strony. Także do boju!

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach, wartościowe materiały i oferty specjalne prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>