Inwestowanie w nieruchomości - przygotowanie

Inwestowanie w nieruchomości – przygotowanie

W ostatnim czasie sporo mojej uwagi poświęcałem finalizacji śmiałego przedsięwzięcia inwestycyjnego, które świtało w mojej głowie już od zeszłego roku (a właściwie to znacznie dłużej, jednak tutaj liczę tylko moje praktyczne działania) i powoli się do niego przygotowywałem. Moim planem był zakup w bieżącym roku dwóch nieruchomości poniżej wartości rynkowej w jak najmniejszych odstępach czasu. W najśmielszych marzeniach nie przypuszczałem, że mogłoby się udać wykonanie obu inwestycji jednocześnie, a jednak się udało i chętnie się z tobą podzielę tym, jak udało mi się tego dokonać. Pierwszym i najważniejszym etapem całego przedsięwzięcia jest przygotowanie. Co ciekawe nie mam tutaj na myśli przygotowania inwestycji, ale „przygotowanie się” poprzez rozwój osobisty do poprawnego wyszukiwania ofert, weryfikowania ich, negocjacji i ostatecznie zakupu. Warto także sprawić, aby całe przedsięwzięcie było rentowne. To ostatnie zagadnienie musisz mieć cały czas na uwadze, gdyż jeśli chcesz traktować nieruchomość jako źródło pasywnego dochodu, to naturalnie jest to warunek obligatoryjny. W przygotowaniach musisz koniecznie stwierdzić, co dokładnie jest ci potrzebne do przeprowadzenia całej inwestycji. Najlepiej rozpisz sobie plan, w którym umieścisz wszystkie konieczne przygotowania. Postaraj się zawrzeć tutaj dosłownie wszystko, czego będziesz potrzebował:
 
  1. Wiedzę, którą musisz zdobyć oraz wszelkie konieczne informacje odnośnie inwestowania w nieruchomości
  2. Zdobyć potrzebne materiały, twój wkład finansowy
  3. Kontakty do doradców, znawców tematu i wszelkich pomocników, którzy mogą być potrzebni w trakcie przedsięwzięcia
  4. Zastanów się, czy na pewno rozumiesz swoją ideę inwestowania w nieruchomości, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to sięgnij po większą ilość informacji, literatury, zapisz się na szkolenie – a najlepiej wszystko naraz:)
  5. Po zdobyciu nowych informacji uzupełnij o nie plan (i rób to cały czas, aż do końca trwania inwestycji), generalnie cały czas powinieneś mieć plan nie tylko inwestycji, ale także jak ty chcesz zostać bogaty czy bogatą, ewentualnie niezależny finansowo (niezależna także:-) ).
 
Postaraj się przewidywać wszystko, co będzie się działo na każdym etapie, ewentualnie popytaj doradców – w trakcie realizacji może nie być już na to czasu, a każda zwłoka może słono kosztować. Następnie dopisz daty ostatecznego wykonania każdego etapu i staraj się za wszelką cenę ich trzymać. Gdy masz już plan, reszta spokojnie przyjdzie z czasem – można powiedzieć, że jest już z górki. Właśnie dlatego takie przygotowania należy wykonać na samym początku jeszcze zanim np. zgromadzimy niezbędną do realizacji inwestycji gotówkę. Oczywiście przedstawiony powyżej schemat jest wielkim skrótem myślowym, który należy rozwinąć. W najbliższym czasie zamieszczę na forum porady odnośnie każdego etapu inwestowania w nieruchomości. Zachęcam więc do częstego odwiedzania strony i oczywiście rejestracji an forum – chętnie się podzielę innymi szczegółami odnośnie moich transakcji i innych moich inwestycji.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach, wartościowe materiały i oferty specjalne prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>