Jak zostać wolnym finansowo?

W reklamie popularnej loterii można było usłyszeć narzekania osoby na problemy finansowe i chęć wygrania na loterii – wtedy słyszy odpowiedź narratora podkładającego głos boski –„A GRASZ?”. No właśnie zdecydowana większość ludzi na świecie chciałaby być bogata lub przynajmniej finansowo niezależna, ale czy w ogóle robią coś, aby ten stan osiągnąć? W jaki sposób to osiągnąć? Samo myślenie czy marzenie o tym nie wystarczy i tutaj zaczynają pojawiać się problemy.

Najczęściej jest tak, że nawet gdybym podał komuś receptę na bogactwo na talerzu, to z niej nie skorzysta. Wręcz przeciwnie będzie podejrzewał, że chce go wykorzystać lub oszukać. Wygląda to po prostu tak, że do tego stanu trzeba dojrzeć, trybik musi przeskoczyć i człowiek nagle załapuje, o co w tym wszystkim chodzi.

Co faktycznie robisz, aby zostać bogatym człowiekiem? Przestań myśleć o wygranej na loterii i zacznij działać, bo właśnie przez odpowiednie działanie można zyskać bogactwo. Jeżeli mi nie wierzysz, to poczytaj biografie ludzi, którzy już pokonali tą drogę – sławnych i bogatych. Większość tych osób nie została takim przez przypadek. Jeżeli ktoś faktycznie miał szczęście i wchodzi do tego grona tylnymi drzwiami, to szybko to traci, ponieważ nie jest przygotowany na funkcjonowanie w tych warunkach. Trzeba przejść proces stawania się takim człowiekiem i jest to jedyna słuszna droga do sukcesu, niezależnie od dziedziny, którą chcesz się zajmować. Jeżeli nie wierzysz, to przypomnij sobie tak zwanych muzyków jednego hitu, czy też zapoznaj się z historiami ludzi, którzy wygrali pieniądze na loterii. Takie osoby szybko wracają do punktu wyjścia, niejednokrotnie z problemami psychicznymi czy wielkim długiem.

Żyjemy w złotym wieku ludzkości. Czasy nigdy wcześniej tak mocno nie sprzyjały budowaniu majątku i dostatniemu życiu, ale także jest coraz więcej ludzi biednych. Możesz zdecydować, do której części ludności chcesz należeć. Jest wiele sposobów, aby dołączyć do ludzi niezależnych finansowo czy nawet milionerów. Nie jest to łatwe zadanie, ale także wcale nie jest bardzo trudne czy też jak pewnie wiele osób uważa, nieosiągalne dla szarego człowieka. Jeżeli zapoznasz się z biografiami większości najbogatszych ludzi świata okaże się, że sami dorobili się majątku. Spadkobiercy, nie będąc przygotowanymi do zarządzania majątkiem najczęściej go trwonią, no chyba że wcześniej zostaną przyuczeni przez rodziców jak tym majątkiem zarządzać i tutaj jest ich jedyna przewaga. Po prostu jest to nieco inne podejście, niż to, które obiera większość ludzi. Problemem jest to, że w życiu codziennym nikt ci nie powie, jakie to jest podejście, albo słyszysz o tym nie będąc na to gotowym. W szkole także jest się uczonym różnych zawodów, czyli jak zostać pracownikiem, a nie jak zostać osobą niezależną finansowo. Zatem najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby przełamać się i wyrwać z wyścigu szczurów, ludzi, którzy uważają, że się nie da i zacząć robić swoje, dbać o swój interes. ZGADZA SIĘ – ABY ZOSTAĆ OSOBĄ NIEZALEŻNĄ FINANSOWO NALEŻY JEDYNIE ZMIENIĆ PODEJŚCIE! Ot co cała trudność. Zmieniasz podejście? Przełamałeś się? – zrobione. Gratuluję, bo zdecydowana większość ludzi nie dociera do tego etapu przez całe życie! Ponad połowę roboty mamy już za sobą, teraz twoja zamożność pozostaje jedynie kwestią czasu. Myślisz że to mało, albo że jest to żart? Ile masz lat? Dopiero teraz dowiadujesz się o takiej oczywistości, którą powinno ci się wpajać od kiedy tylko zacząłeś mówić. Zamiast „zostaniesz policjantem, strażakiem, pilotem” powinieneś usłyszeć, że przede wszystkim powinieneś zostać osobą niezależną finansowo.

Większość osób nie rozumie tego, dlaczego ludzie dzielą się takimi informacjami. Przecież jak masz receptę na bogactwo, to nie możesz jej nikomu zdradzić, bo zaraz ktoś cię oszuka i sam zostanie bogaczem na twój rachunek. Jest to podstawowy błąd. Nie da się osiągnąć spektakularnego sukcesu w pojedynkę. Powinieneś się nauczyć budować zespoły ludzi, którzy będą cię wspierać na drodze do sukcesu. Między innymi po to powstała ta strona – aby budować wspaniałe zespoły ludzi, którzy chcą od życia czegoś więcej i łączą się, aby wspólnie robić rzeczy nieprzeciętne, a także wspierać się na drodze do bogactwa. Najlepiej nie zwlekaj z tym i dołącz do nas od razu zapisując się na newsletter.

Wspomniałem już wcześniej, że osiągnięcie niezależności finansowej nie jest trudnym celem. Jest to inna ścieżka do pokonania i domyślam się, że skoro czytasz ten artykuł, to jesteś zdeterminowaną osobą do podążania tą drogą. Na początek powinieneś opanować poniższe zagadnienia i co ważniejsze stosować je w życiu codziennym:

• Umiejętność planowania i osiągania celów – w jaki sposób chcesz gdzieś trafić, jeżeli nie znasz adresu? Zdecyduj czego chcesz, najlepiej wypisz wszystkie twoje cele na kartce, dopisz terminy ich realizacji i powieś ją w widocznym miejscu. Następnie na innych kartkach (dobrze i wygodnie jest założyć dzienniczek) rozpisz plan osiągnięcia tych celów i zacznij go realizować. Pierwsze rezultaty pojawią się szybciej, niż ci się wydaje.

• Umiejętność zarządzania swoimi finansami – pomyślisz sobie, że po co masz uczyć się zarządzania finansami, jak twoja wypłata jest mizerna, albo co gorsze masz mniej niż minimalna krajowa. Bzdura, jeżeli teraz nie nauczysz się zarządzać swoimi finansami, to nie zrobisz tego nigdy. Będziesz tak samo tracił miliony, jak i pojedyncze złotówki. Poza tym z czego chcesz zbudować swój majątek, jeżeli nie potrafisz odłożyć nawet drobnych kwot, albo jeszcze gorzej – zadłużasz się?

• Nauka w prawdziwym życiu i zamiana porażek w lekcje – porażka nie jest przyjemna, ale to nie ona powoduje, że ludzie nie osiągają sukcesu. Ludzie przegrywają, ponieważ poddają się. Musisz nauczyć się traktować niepowodzenie jako informację zwrotną. Znaczy to po prostu tyle, że ten sposób, w jaki próbowałeś osiągnąć ten cel jest nieskuteczny – nic więcej, nic mniej. Nie załamuj się, tylko spróbuj podejść do tego inaczej albo zwiększ swoją wiedzę w tej dziedzinie. Warto tutaj (specjalnie dla mężczyzn) zacytować fikcyjną postać – „Powiem ci coś, co sam dobrze wiesz. Świat to nie samo słoneczko i tęcze. To podłe i okrutne miejsce i nieważne, jaki z ciebie twardziel, powali cię na kolana i tak przytrzyma, jeśli na to pozwolisz. Ty, ja ani nikt inny nie bije tak mocno, jak życie. Ale nie chodzi o to, jak mocno bijesz. Chodzi o to, jak mocno możesz oberwać i ciągle przeć do przodu. Ile możesz znieść i ciągle przeć do przodu. Tak się zwycięża!” Te słowa powiedział główny bohater w filmie Rocky. Płacenie za naukę – nie wymyślaj koła na nowo. Większość ludzi nie wydaje ani złotówki na książkę o inwestowaniu, czy prawidłowym podejściu do budowania biznesów, a przecież wiedza ta jest na wyciągniecie ręki… tylko brać i korzystać.

Główne sposoby zarabiania dużych pieniędzy nie są wielką tajemnicą. Znają je wszyscy, lecz niekoniecznie je stosują lub korzystają albo nie uczą się, jak je umiejętnie wykorzystywać. Przedstawiam je poniżej:

• Inwestowanie i reinwestowanie – Pamiętaj, że muszą to być odpowiednie inwestycje. Przykładowo: Rachunek oszczędnościowy z 3% oprocentowaniem czy 5% lokata nie uczyni cię bogatym. Reinwestowanie polega na tym, że jeżeli zarobisz na twoich inwestycjach np. 3000zł to przeznaczysz tę kwotę na kolejną inwestycję, która także ma dla ciebie zarobić. W ten sposób np. z zainwestowanego 1000zł zrobisz 3000zł, reinwestując za rok będziesz miał około 9000zł, następnie 25000zł i tak cały czas z wszelkimi nadwyżkami finansowymi. Oczywiście możesz także korzystać z części tej kwoty np. reinwestować 20000zł, a za 5000zł pojechać na wspaniałe wakacje.

• Budowanie biznesów – czyż nie jest tak, że zdecydowana większość bogatych ludzi, osiągnęła ten stan poprzez zbudowanie potężnej firmy? Apple, Microsoft, Ford, Honda, Zara. Polskie firmy: LPP, Cyfrowy Polsat, Getin, Open Finance i być może za kilka lat także twoja firma?

Skąd wziąć na to pieniądze? Odpowiedź na to i inne pytania w innych artykułach.

Znam sposoby, dzięki którym inwestując nawet małe kwoty, można osiągać duże zwroty, ponieważ poświęciłem czas i pieniądze na ich opanowanie. Jeżeli także chcesz to osiągnąć, po prostu zrób to samo. Możesz także dołączyć do naszej społeczności i wspólnie z nami dążyć prostą drogą do bogactwa.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach, wartościowe materiały i oferty specjalne prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>