Droga do sukcesu wiedzie przez rozwój osobisty

Postęp w rozwoju na drodze do sukcesu

Jak można zmierzyć sukces? Niestety sukces sam w sobie nie jest mierzalny. Za to można go dostosować do własnych potrzeb. Przykładowo dla jednej osoby sukcesem może być ukończony kolejny poziom gry komputerowej, a dla drugiej zdobycie następnego szczytu w Beskidach. Wszyscy jesteśmy różni i mamy inne cele, plany. Tutaj także rozwój osobisty pomoże ci wybrać to co jest najlepsze dla ciebie. Gdy będziesz już dokładnie wiedział, co i w jaki sposób chcesz osiągnąć, przyjdzie czas na zastanowienie się, jaki poziom sukcesu cię tak naprawdę zadowoli. Jeżeli poruszymy kwestie sukcesu finansowego to sam musisz zdecydować czy osiągnąłeś sukces gdy zarabiasz 10 000zł, a może tak naprawdę zadowoli cię dopiero 100 000zł miesięcznie!Zastanów się przez dłuższą chwilę nad kilkoma możliwościami:Po pierwsze jeżeli masz poświęcić twój osobisty czas to twój cel powinien być jak najwyższy, najlepszy, najwspanialszy! Nie chodzi o to, abyś musiał być we wszystkim najlepszy, tylko o to, aby osiągnięcie było znaczące, odczuwalne i co najważniejsze zadowalające. Ambitny cel jest źródłem motywacji, pamiętaj jednak że drugiej strony gdy przesadzisz to nieosiągalne plany całkowicie zniszczą twoją motywację. Dlatego nie możesz założyć że w ciągu roku zostaniesz milionerem. Twój umysł uzna to za bzdurę i nawet nie podejmie wysiłku dążenia do tego celu. Natomiast zwiększenie dochodów o 10 – 30% w ciągu roku jest bardzo prawdopodobne i osiągniesz to jeżeli podejmiesz odpowiednie działanie. Po kilku latach konsekwentnej pracy nad takimi celami będziesz wiedział jak zostać bogatym, a może nawet i milionerem, kluczek jest tutaj odpowiednio wyważony rozwój osobisty.Bądź na tyle odważny i nie wahaj się myśleć w ten sposób. To myślenie prawdziwego człowieka sukcesu. Jako kolejny przykład weźmy pod uwagę inne możliwości:
  • Gdy chcesz osiągnąć sukces finansowy, to nie myśl tylko o nowym samochodzie. Zamiast tego niech w twojej głowie pojawi się myśl o 5 willach, 10 samochodach oraz prywatnym śmigłowcu. Odważ się marzyć – to nic nie kosztuje. Jeżeli osiągniesz „tylko” jedną wille z limuzyną w garażu, to czy naprawdę będzie to bardzo bolesny zawód? Posiadając częściowo osiągnięty cel, możesz dążyć dalej i ciągle osiągać więcej.
  • Jeżeli chcesz poznać swoją drugą połówkę, to nie zadowalaj się pierwszą lepszą osobą, która ci się trafi i spełni twoje podstawowe wymagania. Znane powiedzenie mówi jak kraść to miliony, jak kochać to księżniczki! Zastanów się, jak wygląda twoja księżniczka z bajki (lub książę) i zacznij jej szukać! Poznaj jak najwięcej ludzi i wybieraj spośród najlepszych z najlepszych. Przecież jesteś wartościową osobą i zasługujesz na to, inni ludzie nie czytają tego typu artykułów.
  • Gdy jesteś chory, to w twojej głowie mają być tylko i wyłącznie myśli o szybkim i pełnym powrocie do zdrowia. Jest udowodnione naukowo że choroby mają podłoże psychosomatyczne. Znaczy to tyle że umysł powoduje chorobę fizyczną organizmu. Każdy porządny lekarz potwierdzi ci te słowa. Dlatego zawsze miej w swojej głowie same pozytywne myśli, a na ustach uśmiech. Takie dbanie o zdrowie sprawi że sam zobaczysz że nie tylko poczujesz się z tym lepiej, ale także wyjdzie ci to na zdrowie.
Po drugie musisz wytrwale dążyć do swoich ambitnych celów. Wiem, że na początku jest to trudne, ale z całą pewnością opłaci się. Musisz uwierzyć w to, że wszystko na tym świecie jest w zasięgu ręki. Także twojej ręki. Himalaiści, kaskaderzy, aktorzy, podróżnicy to tacy sami ludzie, jak ty! Musisz po prostu zacząć skupiać się na tym, co chcesz osiągnąć. Dzięki temu znajdziesz się pośród grona ludzi, którzy nie tylko wytrwale dążą do realizacji swoich celów, ale osiągają je tak jak sobie zaplanują.Jeżeli masz problemy z wytrwałością, to proponuję Ci odszukać na stronie artykuły odnośnie ćwiczeń umysłu pozwalających poprawić ten stan rzeczy. Wytrwała praca nad sobą zawsze przynosi efekty. Nie wygrasz swojego życia, jeżeli nie będziesz miał nad nim kontroli. Zostaw stanie na boku tym, których zadowala bycie przeciętnymi. Wytrwałość jest tutaj bardzo istotna, a odpowiednie przygotowanie i regularne ćwiczenia pozwolą na opanowanie jej bez nadmiernej męczarni:)Po trzecie odważ się zadziałać! Niestety jest to dla wielu ludzi przeszkoda nie do pokonania. Szkoda bo bogactwo, sława, uznanie to wszystko jest w zasięgu twoich możliwości. Musisz tylko sobie to uświadomić, pamiętać o tym i działać! Super że przeczytałeś ten artykuł, ale to nie spowoduje trwałych zmian w twoim życiu. Pracuj nad sobą regularnie, zarejestruj się na stronie i odwiedzaj ją systematycznie – to świetny początek. Możesz także dołączyć do subskrypcji czy też polubić stronę na facebooku – będziemy cię automatycznie powiadamiać o nowych treściach. Do dzieła!

Zapoznaj się też z artykułem „Jak osiągnąć sukces„.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach, wartościowe materiały i oferty specjalne prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>