Różne sposoby na synchronizacje półkul mózgowych

Synchronizacja półkul mózgowych – różne sposoby

Poniżej lista kilku sposobów na synchronizacje półkul mózgowych. Półkule działają nieco niezależnie (tzn. podczas różnych działań dominuje jedna z półkul) od siebie dlatego wskazana jest ich synchronizacja poprzez różne ćwiczenia.Co nam to daje? Lepsza koncentracja. Poprawia spostrzegawczość. Zwiększa kreatywność. Ułatwia zapamiętywanie. i wiele innych.Oto jak dbać o synchronizacje półkul:
  • Żonglowanie
– po prostu naucz się żonglować:) Przekładowy film instruktażowy.
  • Alfabet Games
– Przyjemne ćwiczenie polegające na podnoszeniu rąk w właściwej sekwencji. Możesz skorzystać z naszej wersji online alfabetu games na stronie.
  • Muzyka klasyczna
– Warto spróbować – być może znajdzie się nowy konik i zaczniesz chodzić na opery. Skup się na muzyce barokowej. Przykładowi wykonawcy: Vivalid, Bach, Haendel, Corelli, Couperin.
  • Wizualizuj
– Stwórz w głowie obraz tego jak łączą się obie półkule.
  • Zmiana ręki
– Czynności, które normalnie wykonujesz np. prawą ręką czy nogą spróbuje wykonywać drugą. Mogą to być takie czynności jak rysowanie czy pisanie, a nawet sterowanie myszką z komputera.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach, wartościowe materiały i oferty specjalne prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>