Wolność finansowa - moja droga

Wolność finansowa w 2 – 3 lata? Oto moja droga

W dniu dzisiejszym podpisałem umowę na wynajem zakupionego kilka dni temu mieszkania. Gdy znalazłem najemcę poczułem przyjemny spokój i odetchnąłem z ulgą, że udało mi się zakończyć sukcesem kolejną świetną inwestycję. Jednak po głębszym zastanowieniu zorientowałem się, że osiągnąłem znacznie więcej. Po przeprowadzeniu stosownych obliczeń uzyskałem niezmiernie satysfakcjonujący rezultat – że jestem wolny finansowo!Jak do tego doszło i czym jest wspomniana wolność finansowa? Cała przygoda tak naprawdę rozpoczęła się 3 lata temu, kiedy opracowałem strategię i rozpocząłem realizację swojego planu budowania majątku. Pierwszej inwestycji dokonałem nieco ponad 2 lata temu, a zakupione kilka dni temu mieszkanie przebiło magiczną pulę dochodów określaną w tym przypadku jako przychód pasywny czyli taki, na który nie muszę pracować.Jako ciekawostkę dodam że kupiłem to mieszkanie na kredyt, nie mając zdolności kredytowej. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, lub zastanawiasz się w co inwestować to zapraszam cię na szkolenie z inwestowania w nieruchomości.Moment, w którym przychód pasywny jest wyższy niż twoje koszty życia tj. rachunki, koszty codzienne, wyżywienie i podobne wydatki, określany jest jako wolność finansowa. Co to właściwie dla mnie oznacza? Szczerze przyznam, że nic się w moim życiu nie zmieni, ponieważ nie zamierzam rezygnować z rozwijania moich firm i przedsięwzięć. Praca nad nimi daje mi sporo satysfakcji i jest moją życiową misją. Z drugiej strony stan wolności finansowej jest pewnego rodzaju prestiżem dającym mi wielki spokój ducha i ogrom satysfakcji, ponieważ już do KOŃCA ŻYCIA nie muszę martwić się o pieniądze.Jeżeli chciałbyś także dołączyć do grona ludzi, którzy nie muszą martwić się o utrzymanie i chciałbyś usłyszeć ode mnie jakieś wskazówki, które wypracowałem w tym czasie, to przyjmij proszę dwie poniższe:
  1. Otwórz się na wiedzę. Mam tutaj na myśli przede wszystkim wiedzę życiową, nieszablonową – z tak zwanego rozwoju osobistego. Większość wiedzy wyniesionej z nauki w szkolnej ławce czy murach uczelni niestety w życiu ma ograniczoną przydatność i nie pomaga odnosić życiowych sukcesów. Poza tym zawsze powtarzam: po co uczyć się lepszego zawodu, aby prosić pracodawcę o lepszą pensję? Lepiej od razu nauczyć się jak zarabiać lepsze pieniądze!
  2. Przygotuj plan. Opracowanie strategii działania i konsekwentne trzymanie się jej to klucz do finansowego sukcesu. Oczywiście, nie musisz trzymać się raz opracowanego planu. Wręcz przeciwnie – plan należy aktualizować, za każdym razem gdy nauczysz się czegoś istotnego. Gdy zrealizujesz wszystkie cele z planu, to po prostu opracuj następny i ponownie przystąp do jego realizacji.
Masz tylko jedno życie i zasługujesz w nim na to co najlepsze. Dziękuję ci za przeczytanie tego artykułu i zachęcam cię do skorzystania z dwóch powyższych wskazówek i wprowadzenia ich do swojego życia od razu.PS: Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jaka jest moja strategia, która doprowadziła mnie do momentu, w którym mogę napisać ten artykuł, to zapraszam cię na szkolenie z zarządzania finansami – gwarantuję, że nie będziesz żałował.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach, wartościowe materiały i oferty specjalne prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>