Osobiste zarządzanie pieniędzmi podstawą sukces finansowego

Zarządzanie pieniędzmi to podstawa sukcesu finansowego

Już niedługo mija kolejny sylwester i kolejny rok naszego życia. Z tej okazji przekazujemy sobie serdeczne życzenia noworoczne. Także sami wymyślamy sobie własne postanowienia odnośnie tego co chcemy poprawić w naszym życiu przez kolejny rok. Chciałbym tym razem podrzucić ci pewien pomysł. Mianowice chciałbym abyś sam zadbał o własne życie, a dokładnie o tę jego część, która dotyczy finansów.

W tym celu powinieneś za cel obrać naukę umiejętnego zarządzania swoimi pieniędzmi. Jako wsparcie przedstawię kilka efektywnych sposobów na osiągnięcie tego celu. Odmieni to twoje finansowe życie na zawsze. Każdy, kto ma trochę oleju w głowie rozumie, że nie da się zostać bogatym, jeżeli nieumiejętnie zarządza się swoimi finansami. Tym osobom, które pozostają jeszcze w krainie marzeń uważając, że nauczą się zarządzać finansami, gdy staną się bogatymi chciałbym sprowadzić na ziemię – to się nigdy nie stanie! Możesz zarabiać ogromne pieniądze, jednak jeżeli nie nauczysz się nimi zarządzać, szybko cię opuszczą. Dlatego zapamiętaj proszę raz na zawsze że odpowiedź na pytanie jak zostać bogatym jest tylko jedna – umiejętne zarządzania finansami.

W kolejnym artykule przedstawiłem różne sposoby zarządzania finansami. Pierwszy z nich to ten, który stosuje większość ludzi – „oszczędzanie”. Niestety ten sposób jest mało skuteczny, a można to udowodnić w prosty sposób – ile znasz osób, które zostały milionerami w ten sposób? Minuta ciszy wydaje się jedyną „rozsądną” odpowiedzią.

Drugi sposób to propozycja znanego guru finansów. Autora książki „Bogaty albo Biedny po prostu różni mentalnie!” T. Harva Ekera. Polecam zapoznanie się z lekturą książki jak i sposobem oszczędzania z zastosowaniem wielu kont. Jednak testowanie jego sposobu zarządzania finansami proponuje zostawić na później. Najpierw wypróbuj ostatni przedstawiony sposób trzeci.

Trzecim sposobem jest mój autorski sposób zarządzania finansami oparty na limitowaniu wydatków. Jest to bardzo prosty i skuteczny sposób, który jest jednocześnie wysoce skalowalny(Możesz go stosować niezależnie od tego jakimi kwotami operujesz). Najlepszym dowodem jego skuteczności jest nie to, że sam potrafiłem uzyskać bardzo dobre wyniki stosując go. Dopiero świetne wyniki innych ludzi, którzy opanowali mój system, są dla mnie rzetelnym potwierdzeniem skuteczności. Dla osób lubiących konkrety jako przykład podaję osiem tysięcy złotych odłożonych na inwestycję w kilka miesięcy i to przez osobę, która wcześniej żyła od pierwszego do pierwszego.

Nie będę już przedłużał – jeżeli jesteś gotowy na poznanie sposobów to zapraszam do artykułu opisującego sposoby zarządzania pieniędzmi.

Zapisz się na newsletter

Informacje o nowych artykułach, wartościowe materiały i oferty specjalne prosto na Twój e-mail:


Znalazłeś wartość w treści? Podziel się ze znajomymi:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz ich użyć tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>