Piotr Łabno

Cześć!

Z wykształcenia jestem w branży IT. Dodatkowo w 2013 roku postanowiłem zostać przedsiębiorcą. Zdobywam wiedzę z wielu źródeł, a następnie testuję ją w praktyce. Specjalizuję się w biznesie online, a moim zamiłowaniem są startupy. Właśnie wiedzą z tego zakres dzielę się na łamach tego bloga. Do tego dodaje analizy, badania, konkretne przykłady, weryfikacje w praktyce, a także wartościowe komentarze. Tyle w telegraficznym skrócie.

Piotr Łabno, autor bloga

Chcesz wiedzieć więcej? Jestem założycielem i współwłaścicielem firmy Famatech Sp. z o.o., która specjalizuje się w technologiach internetowych. Głównie zajmujemy się marketingiem online oraz tworzeniem stron WWW.

Wealth dynamics – Creator

Mój profil główny wynikający z raportu systemu dynamiki bogactwa to Kreator.

Pierwszy poboczny profil to Mechanik, a następny to Gwiazda.

Oznacza to że moją mocną stroną jest kreatywność, optymizm i zdolność inspiracji. Potrafię stworzyć wizję, przygotować strategię i wymyślać rozwiązania problemów. Natomiast dobrze jest, aby miał osoby wokół siebie, które pomogą mi w zarządzaniu zespołem i będą doglądać szczegółów realizacji. Niestety szczegóły to dla mnie także pisownia. Z pewnością na blogu pojawią się błędy w piśmie. Jest to moja słaba strona.

Znani „kreatorzy”:

 • Richard Branson
 • Steave Jobs
 • Bill Gates
 • Jack Ma
 • Elon Musk
 • Walt Disney
 • J.K Rowling

Clifton Strengths – Learner

Z testu talentów Instytutu Gallupa moją mocną stroną jest chęć nauki.

 1. Learner (uczeń) – posiadam chęć do nauki i ciągłego rozwoju. Najważniejszy jest sam proces, a niekoniecznie sam wynik.
 2. Focus (skupienie) – potrafię obrać pewny kierunek i podążać za nim. W razie potrzeby wprowadzać niezbędne korekty kierunku, aby pozostać na dobrej drodze. Najpierw ustalam priorytety, potem działam.
 3. Achiever (zdobywca) – ten talent powoduje że nie boję się ciężkiej pracy. W połączenie z dużą wytrzymałością powodują że odczuwam satysfakcję z bycia zajętym i produktywnym.
 4. Competition (konkurencja) – lubię porównywać swój postęp z innymi oraz walczyć o pierwsze miejsce w konkursach.
 5. Significance (znaczenie) – sprawia mi przyjemność bycie ważnym dla innych.

Należę do kilku organizacji biznesowych, stowarzyszenia Mieszkanicznik, gdzie pomagam prowadzić Katowicki oddział. Inwestuje też wraz z żoną w mieszkania na wynajem. Udzielam się także w klubie „Toastmasters”, czyli organizacji, której celem jest szerzenie umiejętności komunikacji, przemawiania i przewodzenia.

Nieodłącznym elementem zdobywania wiedzy jest jej wykorzystywanie. Nieustanne rozwijanie w sobie umiejętności menadżerskich, pracy z ludźmi, czy doskonalenie komunikacji pozwala mi na efektywniejsze realizowanie planów.

Dlaczego warto czytać ten blog?

Najlepiej to będzie zobrazować jeżeli odpowiesz twierdząco na jedno z pytań:

 • Czy interesują Cię sprawdzone rozwiązania podane w przystępny sposób?
 • Czy chcesz być wprowadzany w zaawansowane zagadnienia biznesowe?
 • Czy interesuje cię poszerzanie biznesowej wiedzy czy rozwój osobisty?
 • Czy chcesz uporządkować swoją wiedze?
 • Czy przydaje Ci się pomoc innych w rozwoju twojego biznesu?

Obiecuje dzielić się swoją wiedzą w najlepszy dostępny mi sposób. Dodam że jest to mój drugi blog. Część starych artykułów i przede wszystkim zgromadzone doświadczenia powodują że poprzeczka od początku będzie wysoko postawiona (nowe artykuły zacząłem tworzyć w grudniu 2020).

Obustronne korzyści

Stawiając sprawę jasno, napiszę, że moja motywacja do prowadzenia bloga wykracza poza chęć dzielenia się wiedzą. Sam chce się dalej rozwijać. Powszechnie wiadomo że nic tak nie rozwija jak uczenie innych (jest to zastosowanie w praktyce techniki uczenia się „na nauczyciela”).

Biorąc to pod uwagę, pamiętaj, że możliwość uzyskania wskazówek i informacji zwrotnych od Ciebie to najlepsze odwdzięczenie się, jakie możesz mi dać. Dlatego proszę, śmiało pisz komentarze, a w razie potrzeby skontaktuj się ze mną. Wszyscy na tym dobrze wyjdziemy.

Co robię w wolnym czasie?

Moją wielką pasją jest zdobywanie wiedzy z wielu dziedzin życia, a w szczególności z tematyki rozwoju osobistego, zdrowia, relacji, finansów, biznesu i inwestowania. Z racji doświadczeń, które pojawiły się na mojej drodze doszły do tego tematy spełnienia (samorealizacji) i równowagi w życiu.

Życie prywatne mocno rzutuje na zawodowe i odwrotnie. Dlatego podzielę się także kilkoma prywatnymi informacjami (na blogu też pojawią się takie posty). Ciągle się uczę „work-life balance”. Tak, w końcu do mnie doszło, że życie nie składa się wyłącznie z obowiązków, więc gdy tylko mogę, staram się aktywnie wypoczywać. Dbać o kondycję i zdrowo się odżywiać (nie będę ściemniać – zwłaszcza to ostatnie często się nie udaje).

Bardzo lubię być aktywny. Mam na swoim koncie setki biegów na różnych dystansach, a w tym sporo półmaratonów i kilka maratonów. Uwielbiam pływanie do tego stopnia że najczęściej jestem pierwszy w wodzie i wychodzę jako ostatni. Mam także uprawnienia ratownika wodnego WOPR. Od czasu do czasu szlifuję umiejętności związane z survivalem i bushcraftem. Do tego trenuję samoobronę (krav maga). W zimę można mnie znaleźć szusującego na nartach. Ostatnio przy mocnym wpływie żony polubiłem chodzenie po górach (dałem radę i zdobyłem Rysy!).

Generalnie uważam, że poszukiwanie nowych doświadczeń jest jednym z najwspanialszych elementów naszego życia, więc staram się ciągle robić coś nowego.

Na koniec dodam, że jeżeli tu trafiłeś, najpewniej masz już pierwsze biznesowe doświadczenia za sobą. Być może nawet bolesne zderzenie świetnych planów z rzeczywistością. Pomogę Ci uporządkować zdobywanie wiedzy oraz będę podawał nową „na tacy”. Jeżeli będziesz miał pytania, to jestem do twojej dyspozycji.

Zachęcam do zapoznania się z wpisem wprowadzającym: Nowy blog biznesowy.

Pozdrawiam serdecznie – Piotr Łabno

Piotr Łabno - podpis